מידע זה כח

מידע זה כח
חושבים על פירוד או על גירושין ? מרגישים שזה כבר בלתי נמנע וזה רק שאלה של זמן ? אז צריך לחשוב קדימה, ולא "לטמון הראש בחול". יש להתארגן בהתאם, ובראש ובראשונה, לקבל יעוץ משפטי ראשוני, וכן לאסוף מידע/מסמכים, בעיקר בכל הנוגע לענייני הרכוש אך לא רק. כי מידע זה כוח! מידע רלבנטי רחב יקנה לכם יתרון בתהליך שעומד לפניהם: בהליכים המשפטיים, במו"מ, ובכלל.  

ישנם זוגות שניהלו את חייהם כך שכל העניינים הרכושיים נוהלו על ידי אחד מהם (בד"כ הבעל) ישנם בני זוג שאין להם מושג על הכנסות הצד שכנגד, ישנם בני זוג שאין להם ידיעה מלאה / מקיפה על כלל הזכויות והחובות של התא המשפחתי שלהם, על מצב חשבונות הבנק, על ההכנסות וההוצאות השוטפות. 

ישנם מקרים בהם הבעל שותף בעסק משפחתי עם הוריו ו/או אחיו, או שיש לו שותף עסקי אחר בעסק, ולאישה אין שום מושג מה קורה שם. מצבים כאלו מאפשרים לבעל לבצע "קומבינות" להקטין הכנסות ולהגדיל הוצאות (להציג מצב כספי מפוברק), להגיע להסכמים "נסתרים" עם השותף או עם בני משפחתו, מתוך מגמה להקטין את חלקה של האישה בעסק. לכן, חשוב מאד לאסוף כמה שיותר מידע בכל עניין הנוגע לכלל החובות והזכויות שצבר כל אחד מבני הזוג (לרבות זכויות סוציאליות ואחרות במקומות העבודה) לחובות והזכויות של התא המשפחתי בכללותו, לצרכי הילדים, להוצאות המחיה. יחד עם זאת, חשוב לוודא שאיסוף המידע נעשה בדרכים חוקיות. אין מניעה בשימוש בהקלטות וצילומים ואף בחוקרים פרטיים, ובלבד שעושים זאת נכון ובהדרכת עוה"ד המייצג. 

בכפוף להנחיית עוה"ד בדבר הגנת הפרטיות, הקפידו לאסוף כמה שיותר מסמכים לגבי כלל הנכסים, זכויות וחובות, תלושי שכר, דפי חשבון, ספחי שיקים, כרטיסי אשראי, דוחות כספיים, תרשומות בכתב יד, פירוט תכולת הדירה, (לצלם את תכולת הדירה) וכיוצ"ב. אם יש ספק, אין ספק ! לצלם ולהביא לעוה"ד, שהוא יעשה את המיון וההבחנה, מה חשוב ומה לא. 

צור קשר

לפניות ולמענה מיידי

אני מעוניין לקבל מעת לעת מידע ועדכונים מקצועיים

שרלי פז ושות. משרד עורכי דין

צור קשר:

  • כתובת: רח’ הזית 6 ראשון לציון
  • טלפון: 03-9673305
  • נייד: 0505-286870
  • פקס: 03-9661463
  • דוא"ל: sharly@pazlaw.co.il
  • הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו