חושבים להתגרש? חשוב לעשות את זה נכון!

חושבים להתגרש? חשוב לעשות את זה נכון!
הסטטיסטיקה מוכרת לכולנו: אחד מכל שלושה זוגות מאוהבים שהחלו את מסע הזוגיות בירח דבש, יסיים אותו על מדרגות הרבנות. עבור מי שלא התנסה בכך, המונח "גירושין" מתקשר מיידית עם "כאוס", מריבות, משטרה, ילדים בוכים, ומה לא? אז זהו. שזה לא חייב להיות כך. בהחלט אפשר גם אחרת. 

כדי לעבור את התהליך באופן כמה שפחות טראומטי, חשוב לשמור על קור רוח, לפעול ולהגיב "מהראש" ולא "מהבטן". סוף מעשה במחשבה תחילה. 
רצוי לדעת, שהיום בניהול חכם ונכון של הליכי הגירושין, תוך שימוש בכלים המשפטיים הקיימים, ניתן להגיע לתוצאות טובות ומהירות, תוך הימנעות ממלחמות מכוערות או לפחות צמצומן באופן משמעותי. סרבנות גט הפכה מהיסטריה להיסטוריה ! ישנם פסקי דין של בתי משפט לענייני משפחה המחייבים סרבני (וסרבניות) גט בתשלום פיצוי כספי של מאות אלפי שקלים. ישנם פסקי דין של בתי דין רבניים, המחייבים בעלים לשלם את סכום הכתובה (ו...כן. הכתובה היא לא רק לצורך צילומי החתונה, היא מחייבת ו"נושכת"!) בקיצור, הכלים קיימים, צריך רק להכיר אותם ולעשות בהם שימוש חכם ומושכל, וכך להגיע להסכם גירושין בתוך זמן קצר ובמינימום מאבקים. 

שלא תבינו לא נכון. אין גירושין שמחים, ולעיתים גם אין מנוס מויכוחים וממאבקים משפטיים. אבל גם אז, חשוב לעשות את זה נכון כדי למזער את הנזקים. 

עוד חשוב לציין כי ברוב המקרים, הקשר עם בן/ת הזוג לשעבר אינו מסתיים ברבנות אלא ילווה אתכם לעוד שנים רבות ואולי אף לכל החיים. ולכן, גם בלהט המאבק המשפטי, יש לזכור שיבוא יום ורוחות המלחמה ירגעו, המאבק יסתיים, וצריך יהיה להמשיך הלאה. לכן, רצוי שלא להשאיר "אדמה חרוכה", שלא לסגור דלתות, שלא להפוך לאויבים / שונאים ושערוץ תקשורת ישמר פתוח. 

גירושין נכונים מבטיחים קשר נכון וטוב עם בן/בת הזוג לשעבר לטובת הילדים ולטובת שני הצדדים גם יחד. ניהול נכון של ההליך המשפטי גם מבטיח נקודת התחלה חדשה וטובה יותר להמשיך בחיים קדימה, במינימום נזקים וצלקות. לדמותו של עורך הדין חשיבות רבה על אופן ניהול ההליכים המשפטיים. חשוב לבחור בעורך הדין המתאים לכם. זה שמחד ידע לעמוד ולשמור על זכויותיכם, ויעשה זאת ללא חשש וללא מורא, ומאידך יהיה מספיק חכם ורגיש לכוון ולנווט את התהליך, כך שעדיין תוכלו להקשיב ללב, למצפון לדעת לעשות את הבחירות הנכונות. 

צור קשר

לפניות ולמענה מיידי

אני מעוניין לקבל מעת לעת מידע ועדכונים מקצועיים

שרלי פז ושות. משרד עורכי דין

צור קשר:

  • כתובת: רח’ הזית 6 ראשון לציון
  • טלפון: 03-9673305
  • נייד: 0505-286870
  • פקס: 03-9661463
  • דוא"ל: sharly@pazlaw.co.il
  • הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו